BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Viktoras Hugo “Vargdieniai”

Jau pagaliau galiu pasigirti, jog baigiau skaityti šį puikų romaną. Užtrukau nei ilgai nei mažai - beveik pusmetį. Mano skaitytas leidimas buvo padalintas į 4 dalis, tarp jų dar perskaitydavau kokią knygą, bet bendrai paėmus tai turbūt ir storiausias ir ilgiausiai skaitytas romanas mano gyvenime.

Fun fact:

If you read a book by Victor Hugo entitled as Les Miserables, you will find out one longest sentence. It comes with 823 words. When this man asked the opinion for his editor about this manuscript, he wrote “?”. The editor replied “!”.

Na tikrai, romanas.. ilgas ir sakiniai ilgi. Autorius tikrai nesikuklino ir man tai buvo vienas iš minusų, suprantu,kad jis norėjo sukurti specialią atmosferą, padėti pajusti laikotarpį, bet kai kurie intarpai,nukrypimai nuo pagrindinės istorijos vargino. Nors kai kurie prišingai, labai patiko. Apie kloakas, vienuolyną, tikrai buvo įdomūs. Tad toks dviprasmiškas jausmas apie jo nuklydimus.

Bet kaip ten bebūtų, knyga nuostabi. Istorija įtraukia ir sudomina. Aišku,kaip visada, kaikurie veikėjai labiau patinka už kitus, knygos pabaigoje vienos veikėjos nuoširdžiai nemėgau ir gana lengvai radau nemėgiamiausią veikėją.

Ištiesų labai sunku kažką komentuoti be “spoilerių”.

Jeigu kas nors dar neskaitė, būtinai skaitykit.

P.s. dabar tik laukiu progos nubėgti pažiūrėti naujausios ekranizacijos, tikiuosi nesugadino ir neišprievartavo knygos.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Viktoras Hugo “Vargdieniai””

  1.   Dovilė rašo:

    Filme yra tik pačios svarbiausios knygos vietos, kadangi daugiausiai dėmesio skirta būtent kūrinių atlikimui. Tad jei nemėgstate miuziklų, o tikitės tik labai geros ekranizacijos, galite likti nusivylusi. :) Nors man tiek knyga, tiek naujoji ekranizacija labai patiko.

Rašyk komentarą