BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Levas Tolstojus “Ana Karenina”

Tai istorija apie moters gyvenimą, meilę ir pražūtį. Ana - garsi aukštuomenės ponia, aktyviai dalyvaujanti visuomenės veikloje, turi, rodos, laimingą šeimą - vyrą ir sūnų. Visą jos gyvenimą apverčia netikėtai pasirodęs ir Aną įsimylėjęs vyrukas - Vronskis.
Istorija šiomis dienomis atrodo galbūt per daug dramatiška, nes šiais laikai jau nieko nebestebina besiskiriančios šeimos, moterys susiradusios kitus vyrus ir paliekančios šeimas, tačiau aprašomais laikais tai buvo retas ir skandalingas įvykis, ir dažnai taip pasielgę žmonės būdavo pasmerkiami visuomenės. Galbūt dėl to, kad Ana tiek daug paaukojo dėl savo meilės , galbūt dėl visuomenės reakcijos, ji negali džiaugtis savo atrasta meile ir pajusti laimę. Baimė, pavydas, paranoja tampa jos kompanionu ir griauna santykius su naujuoju mylimuoju.
Mano, kai šiuolaikinio žmogaus akimis, dažnai Anos veiksmai atrodo kvaili, nepateisinami ir per daug dramatizuoti, bet iš tiesų nežinau kaip aš jausčiausi ar reaguočiau, jeigu gyvenčiau tais laikais.

Pati knyga man patiko, įtraukė ir greitai perskaičiau, ne veltui romanas tapo klasika. Bet kokiu atveju, nesvarbu ar pritari heroju elgesiui ar ne, įdomu žiūrėti kur nuves juos gyvenimas :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą