BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Suzanne Collins “Bado žaidynės”

Visų pirma,tai buvo pirmoji knyga, kuria išklausiau. Seniau bandžiau Dostojevskio “Idiotas” audio knygą ir manau net prologo neiškenčiau ir mečiau. Tiesiog kai kurios knygos sunkiai klausomos, nes norint pajusti reikia skaityti.

Ši knyga nėra sunki, nei skaityti, nei klausyti. Ją išklausiau originalo kalba ir nebuvo sudėtinga suprasti.

Ji yra priskiriama prie jaunimo žanro, bet manau ir vyresniems patiks, turbūt čia toks vienintelis link jaunimo orientuotas dalykas yra tas, kad herojai yra jauni žmonės. Pati istorija tikrai nėra vaikams. Kas dar nieko negirdėjo apie šią knygą ar galbūt filmą, tai istorija yra apie mūsų ateitį, kuomet žmonės yra “nusodinami” valdžios, suskirstomi į rajonus, kiekvienam iš jų priskiriama tam tikra ūkio ar šiaip gamybos šaka ir kasmet iš kiekvieno rajono parenkama atstovų pora. Tai jaunas  vaikinas ir mergina. Jie atstovauja savo rajoną žaidynėse iki mirties. Tos žaidynės, tai priminimas žmonėms kas čia valdžioje, galbūt žmonių gąsdinimas, nuslopinimas. Knygoje pasakojama 12 rajono atstovės Katniss balsu, apie tai,kaip ji pasiruošia žaidynėms ir kaip jai jose sekasi.

Mano akimis veiksmo ten daug nėra, daugiau dėmesio skiriama smulkmenoms, kaip jai sekasi pasislėpti, medžioti, prieš tai pasakojama kaip ji gyveno savo rajone, kaip maitino savo šeimą. Turbūt tik paskutiniame skyrelyje atsiranda veiksmo.

Aišku,perskaičius knygą pažiūrėjau ir filmą, ir turbūt kaip dažniausiai nutinka, filmas buvo ne toks , kaip aš tikėjausi. Trūko detalių, kurios man pasirodė svarbios knygoje, taip pat pastebėjau, jog filmas, kaip jie dažnai mėgsta, pakreipė istoriją šiek tiek į kitą pusę. Knygoje beveik nekalbėjo apie politiką, tiesiog yra sostinės žmonės, kurie jaučia malonumą stebėdami žaidynes ir tiek, o va filme buvo atkreiptas didesnis dėmesys į žaidynių tikrąja prasmę - parodymą kas valdžioje. Taip pat filme parodomas vienas sukilimas, kuris knygoje net nebuvo minėtas.

Manau ir filmas ir knyga yra verti dėmesio. Žadu kitą savaitę pradėti klausyti antros šios knygos dalies. Pasirodo klausymas yra labai patogus būdas, ypač kai kasdien praleidžiu apie 2-3 valandas arba eidama arba važiuodama autobusu, tai puiki proga naudingai išnaudoti savo laiką.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Suzanne Collins “Bado žaidynės””

  1.   screamas rašo:

    Mačiau filmą, knygos neskaičiau, bet filmas pasirodė pusėtinas, na nieko naujo ar ypatingo… O jei patinka distopijos (kadangi radau įrašą apie 1984, darau išvadą, kad patinka), dar labai siūlau pažiūrėti filmus “Brazil” ir “12 Monkeys”…

    Kas dėl audioknygų, šitą džiaugsmą ir aš jau atradau - sėkmingai perklausiau/perskaičiau (kai turėjau laiko) Stepheno Kingo “11/22/63″. Beje irgi stipriai rekomenduoju, ten beveik nėra nei siaubo nei fantastikos (na išskyrus keliavimą laiku), o istorija tikrai užkabinanti.

  2.   libro rašo:

    Jau teko girdėti, kad tema nieko naujo, filmas lyginimas dažnai su “Battle Royale ” ( būtinai žadu pažiūrėti). Kitus taip pat išbandysiu,dėkui už rekomendacijas :)
    O dėl knygų, dabar žadu klausytų šių knygų tęsinius (tikiuosi geros istorijos) ir turbūt reikės išbandyti King’ą, o fantastikos nebebijau, žiūriu serialą apie laiku keliaujantį žmogų ir siaubą mėgstu, tad turėtų tikti. Šiaip King’as yra gėris, nors jo tik vieną knygą skaičiau, bet filmai.. “The Shining”, “Misery”, “Green mile”.. puikūs.

Rašyk komentarą